Казкова подорож (1 клас)

Презентація до уроку

Мета: Ознайомити учнів з найбільш характерними надзвичайними ситуаціями, формувати в учнів безпечну для особистого здоров’я і здоров’я оточуючих поведінку вдома, виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я. Розвивати пізнавальні інтереси дітей. Виховувати навички свідомої дисциплінованої поведінки.  

Хід заняття
Ι. Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал -
Працювати час настав
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

Учитель.
- Сьогоднi на уроцi ми будемо подорожувати по сторiнкам улюблених казок.  

- Згоднi?

- Да.

- Пропоную вирушати… В тридев’ятому царствi, в тридесятому государствi.

- А як ви гадаєте, на справдi iснує таке царство?

- Нi.

- Так дiти, такого царства – государства не iснує, але ми можемо його уявити.

- Скажiть, а хто з вас полюбляє казки? (вiдповiдi дiтей)

- А за що ви ïх полюбляєте? (в них вiдбуваються дива, яких насправi не iснує.)

- Як ви гадаєте, чому кажуть… Каэка брехня, та в ній є натяк, добрим молодцям урок. (казка вчить дiтей добру)

- Так дiйсно, казка вчить долати рiзнi труднощi, вчить перемагати страх, невдачі, ми вчимося вибирати правильне рішення у важких ситуаціях, вчимося вірити в добро і власні сили.

- Дорога у нас дуже далека, та щоб все було гаразд, треба повторити правила дорожного руху.

Правила руху у нашій країні
Для пішоходів усюди єдині
Знати їх добре усі ми повинні:
Хлопці й дівчатка
А також дорослі люди…
От тоді порядок буде.

Слайд 1

Червоне світло – зупинись  
На всі боки подивись.

Жовте світло всіх попереджає
До уваги діток закликає

Зелене світло – шлях відкрито
Дорогу переходьте , діти.

Гра „Світлофорик”.
Жовте – 2 оплески
Зелене – 2 стуки ногами.
Червоне – мовчок.

- Ну що, в дорогу? (Да)

Слайд 2

На слайдi з’являється велике дзеркало. У кожного з дiтей також маленькi дзеркала. Дiти дивляться в нього i промовляють чарiвнi слова  

«У дзеркалi я з’явлюся, своїм друзям посміхнуся, де захочу виявлюся»

Слайд 3

Дiти закривають очi, лунає спокiйна музика. Вчитель пропонує дiтям вiдкрити очi. На екранi з’являється новий слайд.  

Учитель.

- Сьогоднi ми пригадаємо казки, якi вчать нас бути уважними та обережними вдома та за його межами. Говорити про те, як уникнути надзвичайних ситуацій, тобто небезпек загрозливих нашому здоров'ю, а може бути і життю.

- Коли ми думаємо, або говоримо про якусь небеспеку, то, насамперед на думку спадають надзвичайні ситуації, наприклад авто –або авіакатастрофи, землетруси або повені.

Але буває так, що ми самі провокуємо небезпечну ситуацію, поводячись безтурботно удома або на вулиці. Тут дуже багато що залежить від нас самих і деяким нещасним випадкам можна запобігти.

- Назвiть самi першi казки, з якими ви познайомились в дитинствi. (Курочка Ряба, Колобок, Рiпка…)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1 казка.

- Дiти, вiдгадайте, хто це?

Що втікло від баби з дідом,-

Не сиділось на вікні.

А зустрілось з зайченятком -

Й ну співать йому пісні? ( Колобок)

Слайд 4

- А ось i перший, хто зустрiвся нам у тридев’ятому царствi.  

- Пригадайте, чим закінчилася ця казка? (Лисиця з’їла колобка.)

- Де це все відбувалося? (В лісі.)

- Колобок народився та жив у лісі? (Ні, його спекла баба.)

- А як же колобок потрапив у ліс до лап лисиці? (Він втік від баби, та сам пішов у ліс)

- Зробіть висновок. Чи можна самому ходити до лісу? (Ні)

Не можна ходити до лісу без дорослих.

2 казка.

- До нас завітала інша казка. Послухайте загадку та відгадайте. Яка?

Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Вовк – не наша мати.
(«Вовк і семеро козенят»)
Слайд 5

- Пригадайте, про що ця казка? (Про те, як мама пішла з дому, та наказувала козенятам нікому двері не відчиняти.)  
- Скажіть будь ласка, чи послухалися маму козенята? (Ні .)
- Кому вони відчинили двері? (Вовку)
- Що з ними трапилось? (Він їх з’їв.)
- Отже, діти, чого вчить ця казка?
- Який висновок можемо зробити?
- Яке правило безпечної поведінки вдома можна скласти?


Не відчиняй двері незнайомим людям.

3 казка.

- До якої казки належать ці рядки.

Маша додому прийшла

Та ось біда, брата не знайшла.

Стала плакати, ридати.

Іванка скрiзь шукати.

(Гуси – лебеді)

Слайд 6

- Як трапилось, що Іванка схопили гуси? (Сестричка не послухала батьків, залишила брата самого)

- Чому вчить ця казка? (Треба завжди слухати батьків)

4 казка.

- Наступна казка, яка нам зустрілась у тридев’ятому царствi.

Хазяйка і Василь,
Вусатий старий кіт,
Не швидко проводили
Сусідів до воріт.

(Кішкин дім)

Слайд 7

- Пригадайте, яка трапилась біда у цій казці? (Пожежа)  

- Чому трапилося таке лихо? (Кіт і кішка залишили відкрите полум’я без нагляду)

- Отже, діти, чого вчить ця казка? (Вогонь – це не іграшки, а причина пожежі.)

Він може зігріти, зварити обід.

Він плавить метал і розтоплює лід.

А може і ліс велетенський спалити,

Майно і будинок – усе спопелити.

Слайд 8

ΙV. Фізкультхвилинка.  

На галявині вогнище

Полум’я стелиться низько-низько (присідають),

Далі багаття розгоряється (піднімаються)

І полум’я коливається (показують руками).

Ми взяли водичку прямо із кринички (нахиляються).

Полили, загребли (імітація руками)

І з галявини пішли (крокують).


5 казка.

- Відгадайте, з якої казки ці рядки?

Врятуйте мене від лиски,

яка занесла мене за зелені ліси,

за жовті піски,

за бистрії води, за високі гори.

( Лисиця, Кіт і Півник)

Слайд 9

- Пригадайте, як поводився півник, коли лисиця несла його лісом? (Голосно кликав на допомогу)  

- Якби він кликав на допомогу тихим голосом, його почув би котик? (Ні)

- Люди також у незвичайних ситуаціях повинні голосно звати на допомогу.

6 казка.

Оголошуємо свято!
І у цю чарівну мить
Ми покажемо вам казку,
А ви, діти, висновки робіть!

Вчитель:

"Йшов дід лісом, а за ним біг собачка.

І загубив дід рукавичку - таку теплу, наче пічка.

Та й пішов її шукати, від морозу рятуватись.

Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.

Вийшла з нірки сіра мишка, бачить — рукавичка.

( Мишка підходить до рукавички ).

Слайд 10.


Мишка. Тут я буду жити.

Вчитель Та не знала наша мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. От вона і говорить до мишки людським голосом:

Життя — найдорожче, що є у людини.

Дорослий цінує життя і дитина.

І з тим, щоб життя розквітало усюди,

Розумні придумали правила люди.

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 11.

Мишка -  

Ліфт відкрився, як завжди
Ти хотів зайти туди,
Та побачив, молодчина,
Там стоїть чужий мужчина,
Посміхається тобі:
-Гей, малюк, заходь сюди!
- Ні, - кажи – я почекаю,
Тато слідом поспішає.

Вчитель. Дозволила рукавичка мишці в ній жити.

Слухаємо далі казку.

Слайд 12.

Мала жабка лісом скаче, натрудилася добряче.  

Сіла в тінь і спочиває, рукавичку помічає.

(Жабка підходить до рукавички).

Жабка. Хто, хто в рукавичці живе?  

Хто, хто у тепленькій там є?

Мишка. Я – Мишка - шкряботушка. А ти хто?

Жабка. А я — Жабка-скрекотушка, пусти погрітись.

Вчитель. Тут озвалась рукавичка:

Життя — найдорожче, що є у людини.

Дорослий цінує життя і дитина.

І з тим, щоб життя розквітало усюди,

Розумні придумали правила люди.

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 13.

Жабка  

Ви з товаришем спочатку
Познайомте маму й тата,
І тоді, будь ласка, в гості
Кожен день його приводьте...
Тільки друзів і знайомих
Ви запрошуйте додому.

Вчитель. Дозволила рукавичка жабці в ній жити.

Слухаємо далі казку.

Слайд 14.

Білий зайчик не нудьгує, між ялинками мандрує.  

Утікав він від лисички і прибіг до рукавички.

(Зайчик підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто у тепленькій там є?

Мишка. Я — Мишка - шкряботушка.  

Жабка. Я — Жабка-скрекотушка. А ти хто?

Зайчик. А я — Зайчик - побігайчик, пустіть і мене погрітись.

Вчитель. Тут озвалась рукавичка:

Ми живемо у суспільстві людському.

Дуже багато є правил у ньому.

Знати ці правила необхідно, вам, друже,

Їх дотримуватися всім важливо дуже

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 15.

Зайчик   

Дуже рада наша Ната,
Щоб її рідненький тато
Вже купив магнітофон,
«Відік», супертелефон
Телевізор і годинник,
Ще й новенький холодильник.
Дівчинка до подруг милих

Слайд 16.

Полетіла, як на крилах,  
Щоб швиденько у дворі
Розповісти дітворі,
І дорослим і малечі
Про такі чудові речі.

Слайд 17.
Злодії не зволікали
Того ж дня їх обікрали.

Слайд 18.

Вчитель. Лисичка-сестричка зайця ганяла,

Втомилась, до дерева боком припала.

Голодна, холодна, згадала про пічку,

І раптом натрапила на рукавичку.

(Лисичка підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

М и ш к а. Я — Мишка - шкряботушка.

Ж а б к а. Я - Жабка - скрекотушка.

Зайчик. Я — Зайчик-побігайчик.

Лисичка. А я — Лисичка - сестричка, пустіть мене до себе погрітись.

Вчитель. Знов озвалась рукавичка:

Ми живемо у суспільстві людському.

Дуже багато є правил у ньому.

Знати ці правила необхідно, вам, друже,

Їх дотримуватися всім важливо дуже

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 19.

Лисичка.

Спека. Ти вікно відчинив.
І по друзів поспішив.
Але перш ніж йти гуляти,
Треба вікна зачиняти.
Поспішаєш?- поспішай,
Тільки світло вимикай.
Перекрий на кухні газ-
Це прохання і наказ.
Воду в кранах перекрий,
Щільно кватирки закрий,
Потім двері на балкон,
Вимкни свій магнітофон.
Щоб спокійно йти гуляти,
Треба все перевіряти.

Вчитель. А вовчик - братик лисичку шукав, Слайд 20.

Через пеньочок спіткнувсь і упав.

Піднявся, засмучений, що за біда...

Аж глянь — лежить рукавичка одна.

(Вовчик підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

М и ш к а. Я – Мишка - шкряботушка.

Ж а б к а. Я — Жабка - скрекотушка.

Зайчик. Я — Зайчик - побігайчик.

Лисичка. Я — Лисичка - сестричка.

Вовчик. А я — Вовчик - братик, пустіть і мене до себе жити.

Вчитель. І знову озвалась рукавичка:

Життя нам дає щоденний урок,

Тож пам'ятай кожен свій крок,

Азбуку безпеки вивчайте завжди,

Щоб не траплялось ніколи біди

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 21.

Не розводьте у дворах

Вогонь, попелища,

Особливо, коли вітер

Між будівель свище.

Понесе вітер жаринку

На дах, у кватирку,

А для спалаху майна

Досить і хвилинки.

Як не будеш за тим стежить,

Може виникнуть пожежа.

Слайд 22.

Вчитель. Коли це лісом Ведмедик іде,

Лапку смокче, поспати б, та де?

Раптом бачить невеличка

Під сніжком лежить рукавичка.

(Підходить до рукавички).

Гу-гу-гу! Ве-ве! Хто в рукавичці живе?

М и ш к а. Я — Мишка - шкряботушка.

Ж а б к а. Я — Жабка - скрекотушка.

Зайчик. Я — Зайчик - побігайчик.

Лисичка. Я - Лисичка - сестричка.

Вовчик. Я — Вовчик - братик.

Ведмідь. А я — Ведмідь - набрідь, пустіть і мене лапи погріть.

Вчитель. Знов озвалась рукавичка:

Життя нам дає щоденний урок,

Тож пам'ятай кожен свій крок,

Азбуку безпеки вивчайте завжди,

Щоб не траплялось ніколи біди

Одне правило з них, ти мені розкажи

І дітям його на екран покажи.

Слайд 23.

У світі безліч речовин:

І спирт, і газ, і керосин.

Вони загальну рису мають:

Від іскри навіть вибухають.

Про це ви завжди пам’ятайте

Й подалі від вогню ховайте!

V. Підсумок заняття

Учитель - Наше заняття закінчується.

Слайд 24.

На слайдi з’являється велике дзеркало. У кожного з дiтей також маленькi дзеркала. Дiти дивляться в нього i промовляють чарiвнi слова

«У дзеркалi я з’явлюся, своїм друзям посміхнуся, де захочу виявлюся»

Слайд 25.

Дiти закривають очi, лунає спокiйна музика. Вчитель пропонує дiтям вiдкрити очi. На екранi з’являється новий слайд.

Діти, телефон завжди
Гарний засіб від біди.
Ці важливі номери
Добре вивчи й повтори.

101 - пожежна безпека
102 - міліція
103 - швидка допомога
104 - аварійна служба газу


Учитель.

Мої вам побажання:
Лиха діти стережіться, та при цьому – не губіться.
Бо життя у нас одне, іншого не буде,
Хай же сонечко ясне ніжно вас голубить.
Хай всміхаються до вас і трава, і квіти,
А тепер у добрий час, любі мої діти!

ДОДАТКИ  

Слова для дітей

Добрий день шановні друзі!

Я здоров’я всім бажаю.

Але будьте обережні –

Вогник завжди тління має.

Якщо виникне десь дим,

Або виникне десь спалах,

Телефон лише один –

«101», «101», «101».



Знать повинен учень кожний:

Щоб похід був до ладу,

Жартувати з вогнем не можна –

Ліс потрапить у біду.



Дітям добре треба знати

Правила протипожежні.

І з вогнем не пустувати,

Бути дуже обережним.



Спека. Ти вікно відчинила,

газове полум’я вмить затушила.

Як не будеш за тим стежить,

Може виникнуть пожежа.


Пішохідний перехід!
Тільки тут тобі прохід
Лиш по зебрі треба йти
Збережеш життя собі.


Строгі правила дорожні
Треба добре знати.
Щоб ні вам, ні всій родині
Клопотів не знати.
Червоне світло – зупинись

На всі боки подивись.
Жовте світло всіх попереджає
До уваги діток закликає
Зелене світло – шлях відкрито
Дорогу переходьте , діти.


Діти, телефон завжди
Гарний засіб від біди.
Ці важливі номери
Добре вивчи й повтори.
101 - пожежна безпека
102 - міліція
103 - швидка допомога
104 - аварійна служба газу

Слова за ролями

П’ятдесят мені і п’ять…
Може, пугача спитать?
Пугач

Сімдесят я літ живу…
Старшим людину я назву.
Людина

Я сто літ живу на світі…
можу довше ще прожити.

Тільки всім потрібно знати,

Як здоров’я зберігати.

Хто живе найдовше?
Метелик

День живу я, поживаю,
Довше хто?
Це миша знає

Миша Миша я три роки…
Що й казать…
Он бджола – та років п’ять
Бджола

Хто найдовше?
Ні, не я.
Поспитайте солов’я.
Соловей

Серед саду, серед гаю,
Літ дванадцять я співаю
А хто довше може жить?
Ви до котика біжіть.
Кіт

Тринадцять літ мені минуло…
Більш?
Дельфін або акула
Дельфін

Я лиш тридцять… небагато
Вуж. Оце б його спитати.
Вуж

Тридцять три мої роки.
А хто більше? Кінь прудкий.
Кінь





← Повернутися до списку


Матеріали готуються ...

Повернутися до розділу

На головну...